Blog

En Ucuz Telefon Hangi Ülkede

Ülkemizde akıllı telefon fiyatları artık birçok kişinin bütçesini sarsacak seviyededir. Bu yüzden insanlar telefon alırken yurtdışından alma veya yurtdışından getirtme yoluna gidebiliyor. Her ülkede de akıllı telefon piyasasında değişimler görülebilmektedir. En ucuz telefon hangi ülkede sorusu da insanların merak ettiği ve sıklıkla sorduğu soruların arasında yer alıyor. Bir telefon alacağınız zaman uygun fiyatlı olarak ve kaliteli telefonları alma yoluna gitmek isteyebilirsiniz.

En ucuz telefon hangi ülkede 2019 yılında da değişim gösterebiliyor. Bu noktada hangi telefonu alacağınıza göre hangi ülkede ucuza satıldığı değişmektedir. Her telefon markasının uygun fiyatlara satıldığı ülkeler bulunabilmektedir. Bu yüzden direk model bazlı olarak araştırmanızı yapabilirsiniz.

en-ucuz-iphone-hangi-ulkeden-alinir
en-ucuz-iphone-hangi-ulkeden-alinir

En Ucuz IPhone Hangi Ülkeden Alınır?

Dünya genelinde en fazla tercih edilmekte olan telefon markalarına baktığımız zaman Iphone’un diğer markalara göre net bir şekilde öne çıkmakta olduğunu görebilirsiniz. Dünyanın en ucuz telefonu iphone araştırması yapan kişiler telefonu alabilecekleri sırada hangi ülkede uygun fiyatlı olarak satıldığını özellikle merak eder. Ülkemizde iPhone fiyatları diğer ülkelere göre daha yüksek olduğu için yurtdışından alma imkanı olan kişiler yurtdışından almak istemektedir. iPhone’un en ucuz satıldığı ülkelere baktığımız zaman ise ilk 5 şu şekildedir:

  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Hong Kong
  • Japonya
  • Güney Afrika
  • Singapur

iPhone’un uygun fiyatlı olarak satılmakta olduğu ülkelere baktığınız zaman özellikle teknolojinin gelişmiş olduğu ve telefon üretimi noktasında önemli adımlar atmış olan ülkeler olduğunu görebilirsiniz. Elektronik cihazlar genellikle kendi üretildikleri ve markanın kurulmuş olduğu ülkelerde daha uygun fiyatlı olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

en-ucuz-samsung-hangi-ulkeden-alinir
en-ucuz-samsung-hangi-ulkeden-alinir

En Ucuz Samsung Hangi Ülkeden Alınır?

Samsung da akıllı telefon piyasasında en fazla tercih edilmekte olan markalardan birisidir. Genellikle çıkarmış olduğu gelişmiş telefon ağı ve model seçenekleriyle gerekse her bütçeye uygun şekilde telefon çıkarmasıyla beraber dikkat çeken markalar arasında yerini alıyor. En ucuz Samsung hangi ülkede Sorusu ise Samsung severler tarafından sıklıkla sorulmakta olan soruların arasında yer alıyor. Samsung telefonları alacağınız sırada bütçenizi sarsmaması ve uygun fiyatlı olarak alabilme yoluna gidebilirsiniz.

Samsung, Güney Kore markasıdır. Bu yüzden fiyat olarak Asya kıtasında diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlı satıldığını görebiliyoruz. Güney Kore’de diğer ülkelerde olduğuna nazaran daha uygun fiyatlı olarak sunulabileceği gibi aynı zamanda Hong Kong, Çin,  Japonya, Singapur gibi ülkelerde de uygun fiyatlı olacak şekilde sunulmaktadır.

avrupada-en-ucuz-telefon-hangi-ulkeden-alinir
avrupada-en-ucuz-telefon-hangi-ulkeden-alinir

Avrupa’da En Ucuz Telefon Hangi Ülkeden Alınır?

Gerek coğrafi olarak ülkemize yakın olması gerekse birçok kişinin Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yaşamasıyla beraber akıllı telefonların alınması sırasında Avrupa’dan alma yoluna gitmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında telefon fiyat araştırması yaptığımız zaman özellikle ülkemize de yakın olduğu için ulaşımın rahatlıkla gerçekleştirilebileceği Gürcistan ve Macaristan’da fiyatların daha makul olduğu görülmektedir. Gürcistan telefon fiyatları olarak diğer Avrupa ülkelerine göre bir tık daha uygun fiyatlar üzerinden sunmaktadır.

Avrupa’da telefon fiyatları noktasında ucuzluğuyla dikkat çeken bir diğer ülke ise; İsveç’tir. Fakat Euro kuruyla beraber fiyatlar neredeyse ülkemize yakın konumdadır. Bu noktada belirttiğimiz gibi almayı planladığınız telefonun modeli ve markası da büyük bir önem arz eder. Çünkü her ülkede uygun fiyatlı telefonlar farklı markalardan olabilmektedir.