Blog

En Hızlı İnternet Hangi Ülkede

İnternet hızı gerek internetten bir şeyler izleyeceğiniz zaman gerekse bir dosyayı indireceğiniz noktada çok büyük önem arz etmektedir. Her ülkeye göre internet hızları da değişim gösterebilmektedir. En hızlı internet hangi ülkede olduğu ise özellikle internet üzerinden sürekli dosya yükleme ve dosya indirme gibi işlemler yapan kişiler tarafından merak edilen noktalardan birisi haline gelmiştir.

En hızlı internet hangi ülkede 2019 sıralaması da açıklandı. Bu sıralamaya göre ülkemiz 102. sırada yer alırken bakıldığı zaman internet hızı noktasında çok büyük ilerlemeler kaydetmiş olan ülkeler olduğunu görebiliyoruz.

en-hizli-internet-siralamasi
en-hizli-internet-siralamasi

En Hızlı İnternet Sıralaması 

Dünya internet hızı sıralaması 2019 verilerine bakıldığı zaman sonuçların şu şekilde olduğunu görüyoruz:

-Singapur: Singapur internet hızı noktasında adeta çığır açmış ülkelerden birisidir. Ülkenin internet hızı 185.25 Mbps şeklindedir.

-İzlanda: Singapur’u yüksek internet hızıyla İzlanda takip etmektedir. Ülkedeki internet hızı 153.3 Mbps seviyesine kadar yükselmektedir.

-Hong Kong: Adeta bir teknoloji ülkesi olan Hong Kong da kendisine ilk 3’te yer bulmayı başaran ülkeler arasındadır. Ülkedeki internet hızı 136,72 seviyesindedir.

-Romanya: 129.91 Mbps internet hızına sahip olan Romanya ise kendisine dördüncü sırada yer buluyor.

-Güney Kore: İnternet hızının son derece iyi olduğu ülkelerden birisi de Güney Kore’dir. Ülkenin internet hızı 114,31 Mbps seviyesindedir.

-Macaristan: İnternet hızı noktasında dünya genelinde 6’ncı sırada yer alan Macaristan’da hız 108,78 Mbps seviyesine kadar yükselebiliyor.

-Amerika Birleşik Devletleri: dünya en hızlı interneti nasa olarak biliniyor olsa da ABD listede yedinci sırada yer almaktadır. Ülkenin internet hızı 107,28 Mbps seviyesindedir.

-İsveç: Özellikle refah seviyesinin yüksekliğiyle dikkat çeken İsveç, internet hızı bakımından da tatmin eden ülkeler arasındadır. Ülkedeki internet hızı 106, 76 Mbps seviyesindedir.

-İspanya: İnternet hızının son derece iyi olduğu ve ilk 10’a girmeyi başaran ülkelerden olan İspanya’da internet hızı 105.03 Mbps şeklindedir.

-İsviçre: Ülkedeki internet hızı 104.2 Mbps seviyesindedir ve İsviçre bu özelliğiyle listede kendisine 10’ncu sırada yer bulmaktadır.

-Lüksenburg: Özellikle teknolojiye yapmış olduğu yatırımlarla dikkat çekmekte olan Lüksemburg’da internet hızı ise 101.48 Mbps seviyesindedir.

-Norveç: Norveç’te vatandaşlarına internet noktasında son derece hızlı hizmet sunmaya özen gösteriyor. Ülkenin internet hız seviyesi 98,72 şeklindedir.

Fransa: Fransa’da ortalama internet hızının 96,14 seviyesinde olduğu görülmektedir. Fransa’da internet hızının tatmin edici düzeyde olduğu görülmektedir.

-Danimarka: Ülke özellikle son yıllarda teknoloji evresinde yapmış olduğu atılımlarla dikkat çekmeyi başarmış bir ülkedir. İnternet hızının da çok iyi seviyede olduğunu görebiliyoruz. Ülkenin internet hızı 91,27 Mbps seviyesindedir.

-Kanada: Genel anlamda sunulan hız memnun edici olsa da bu noktada sıralama olarak Kanada’nın daha ileri sıralamalarda olması bekleniyordu. Ülkedeki internet hızı 91,05 Mbps şeklinde sunulmaktadır.

-Japonya: Teknoloji dendiği zaman ilk akıllara gelen ülkelerden birisi olan  Japonya’nın sunmuş olduğu internet hızı ise; 88,97 şeklindedir.

-Çin: Bir diğer teknoloji ülkesi olan ve özellikle teknoloji noktasındaki üretimleriyle dikkat çeken Çin’de yer alan internet hızı ise 86,88 Mbps şeklinde sunulmaktadır.

-Hollanda: Avrupa ülkelerinde internet hızıyla vatandaşlarını en fazla memnun etmekte olan ülkelerden birisi de Hollanda’dır. Ülkenin internet hızı 86,14 Mbps şeklinde sunulmaktadır.

-Yeni Zelanda: İnternet evresinde özellikle yapmış olduğu atılımlarla ön plana çıkan Yeni Zelanda’da hız 83,96 seviyesinde sunulmaktadır.

-Portekiz: Sunmuş olduğu internet altyapısı ile dikkat çeken bir diğer Avrupa ülkesi de Portekiz’dir. Ülkenin internet hızı 73,65 şeklindedir.