Bayrak nedirBayraklarTürk Bayrağı

Bayrak Kumaşının Önemi

Bayrak kumaşının özelliği

Bayrak Kumaşının Önemi

Bayraklar iş yerlerinin, okulların, kurum ve kuruluşların, bankaların, hastanelerin ve bir çok yerin kullanma gereği duymuş olduğu marka ismini duyurma amacı taşıyan bir tür reklam ürünü olmaktadır. Bayrak modelleri için dikkat edilmesi gereken bir takım önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalar üzerinde durulması insanların ilgisini çekmek için oldukça önemlidir.

 

Bunun yanı sıra bayrak kumaşı ve bayrak kumaşının önemi ise bir çok insan tarafından merak edilmekte olan konuların başında gelir. Özellikle bayrak kullanımına gerek duyan büyük firmalar bu konu hakkında daha detaylı bilgi bir şekilde sahibi olmak isterler. Öncelikli olarak kullanılacak olan bayrağın kumaşının kaliteli olması gerekir. Çünkü kaliteli olan bir kumaştan elde edilecek bir bayrak, uzun süre kullanılabilir. Aynı durum ülke bayraklarının kumaşları içinde geçerli olmaktadır. Kullanılacak bayrağın kumaşının kötü ve olumsuz hava şartlarına karşı oldukça dayanıklı olması oldukça önemli olan bir özelliktir. Bunun yanı sıra bayrağın dalgalanmasını sağlayan gözeneklerin bulunması, bayrakta ki logo yada amblemin arkaya geçmiş olması, baskıda kullanılan baskı boyasının aktı yapmamış olması, bayrağın yıpranmaya karşı dayanıklı olması o bayrağın kaliteli bir kumaştan üretildiğini gösterir. Bu tür özelliklere sahip olan bir bayrak hem müşteriyi memnun ve tatmin eder hemde o bayrağı kullanmakta olan firmayı veya iş yerini özel kılar. Bayrak yapımında kullanılan bir çok kumaş çeşidi

Bayrak nasıl dikilir

bulunmaktadır. Bu kumaş türlerinden bazıları ise; alpaka kumaş, ponje kumaş, saten kumaş, astar ve polyester (raşel) kumaş çeşitleri olmaktadır. Polyester kumaşın parlat ve mat olamak üzere iki farklı seçenek imkanı mevcut olmaktadır. Mat olan polyester kumaş, iç ve dış mekanlarda flama, afiş ve süsleme bayraklarında kullanılmaktadır. Tek taraflı baskılar yapılı ve arkaya geçmez. Gönder bayraklarında kullanmayan bir kumaştır çünkü dalgalanma gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Öyle ki adından da bilindiği üzere mat bir kumaştan oluşmaktadır. Örgü satenleri şeklinde dokunur.

 

Parlak polyester kumaş ise daha çok gönder bayraklarında ve açık alanlarda kullanılmaktadır. Kumaşta bulunmakta olan gözenekler sayesinde rüzgarı geçirir bu da bayrağın dalgalanmasını sağlamaktadır. Kullanılan baskılar arkaya geçer. Oldukça parlak bir kumaş türüdür.

Bir yanıt yazın