Bayraklar

Barbados Bayrağı

Barbados bayrağı, Barbados hükümetinin ısrarları üzerine sürekli değiştirilmesi istense de sabit kalarak tasarımını korumuştur. 30 Kasım 1966 yılında bağımsızlığını kazanan Barbados, dik şekilde üçe ayrılan dikdörtgenden ve bir siyah kırık çatal zıpkından oluşan bayrağını tasarlamıştır. Sol kısımdaki ve sağ kısımdaki şeritlerin rengi lacivert, orta kısımdaki dikdörtgen ise altın rengini almıştır.

Barbados Adası Hakkında Bilgi

Bağımsız ada ülkeleri arasında yer alan Barbados’un en büyük cazibesi sörf yapılmasıdır. Dünya standartlarında su sporları ile muhteşem bir ada konumuna gelmiştir. Eğer su sporları ile ilgileniyorsanız sizin ülkeniz kesinlikle Barbados. Silver Sands şehrinde sörf ve rüzgâr sörfü yapmak bu ülke için ayrıcalık değil sıradan bir davranıştır. Nasıl ki ülkemiz de sokakta yürümek sıradan bir davranış ise bu ülkede de sörf yapmak ve su sporları ile ilgilenmek sıradan bir davranıştır.

barbados-bayragi
barbados-bayragi

Efsane haline gelen su sporları, bu ülkenin sunabilecekleri arasında sadece bir etkendir. Karayip Denizi’nin güzel kıyıları ve doğası, kristal şeffaflığında suyu, batmış gemilerin muhteşem görüntüsü, deniz belgesellerinde gördüğümüz mercan resiflerinin muhteşem manzarası, rehberler dâhilinde gezi ve yemek turları ve muhteşem Barbados bayrağı görüntüsü ile harika bir tatil geçirmek bu ülke de mümkün.

Çeşitli su organizasyonları, tatil seven insanlar için oldukça popüler sayılabilir. Özellikle ülkemiz de olmasa dahi yurt dışındaki tatil sevenler su organizasyonlarına oldukça ilgili. Özellikle Barbados Adası’nda deniz seviyesinin 50 metre aşağısına dalabileceğiniz ve harika denizaltı yaşamını gözlemleyebileceğiniz bölgeler mevcuttur. Mercan resifleri ve batık gemilerin su içinde kalan taraflarını inceleyebilir ve denizaltı turu yapabilirsiniz. Bu ülkenin tarihi dokuları sadece eski Britanya’nın başkenti olan Bridgetown’da mevcuttur. Bu şehir de Mary kilisesini görebilir, bu tarihi dokunun muazzamlığını yaşayabilirsiniz. Ayrıca bahçesinde bulunan en büyük Barbados bayrağı direkt karşınıza çıkacak.

Bu kilise 1630 yılında inşa edilmiş ve yeryüzünün en güzel kiliselerinden birisi haline gelmiştir. Barbados Adası’nı ziyarete gelenlerin birçoğu Mary kilisesine gelmektedir. Birleşik Krallıktan bağımsız olarak Barbados bayrağı dalgalanmaya devam ederken hayatın ne kadar ucuz ve zevkli olabileceğini bizlere gösteren Barbados müzeleri, tarih kokan evleri, yerli halkın sıcaklığı ve Trafalgar meydanı ile siz değerli ziyaretçilerini beklemektedir. Sayısız restoranı, hediyelik eşya dükkânı, bar ve butikleri ile bulabileceğiniz tüm popüler ürünleri buradan satın alabilirsiniz. Yaklaşık 1900’lü yıllar da Carenage Meydanı Bridgetown’un limanı idi. Şimdiler de ise sayısız dükkanları ile turistlerin ilgi odağı haline getirilmiştir. Burada birçok bina eski yapılar olmasına karşın iyi korundukları için hala orijinal hallerini korumaktadır.

Barbados Adası Tarihi

Tarihin ilk göçebe Hintlileri burada yaşamışlardır. Prehistorik dönemin ilk insanları bu ada da yaşamış ve 9.yüzyıla kadar bu ada da varlıklarını sürdürmüşlerdir. Ada büyük olduğu için Hintlilerin, Prehistorik dönemin ilk insanlarını fark etmeleri yaklaşık 50 yıl sürdü. 9.yüzyılın başlarında birbirlerini fark ederek küçük çaplı bir savaş başlatmışlardır.