AmerikaBayraklar

Kiribati Bayrağı

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
12 Temmuz 1979 tarihinde Kiribati bayrağı Kiribati ülkesi ilk defa resmi olarak kullanmaya başlanmıştır. Bayrak resmi olarak Kiribati ülkesinde halen kullanmaktadır. Arthur Grimble 12 Temmuz 1979tarihinde Bayrağı tasarlayandır. Kiribati Amerika kıtasında bulunur. Bayrak üzerinde bulunan (Kırmızı zemin üzerine, sarı güneş ve kuş figürü, zemin de ise beyaz ve mavi boydan boya dalga ) oran ebatları standarttır. Kiribati bayrağında kullanılan renkler;Kırmızı, sarı, beyaz, navi dır. Coğrafi koordinatları ise;1°59’05.0″N 157°28’33.3″W dir Kiribati bayrak ve Ülke hakkında özet bilgiler;

 

Kiribati Bayrağı
Ülke Kiribati
Kullananlar Kiribati
Kabul Tarihi 12 Temmuz 1979
Tasarlayan Arthur Grimble
Kullanılan renkler Kırmızı, sarı, beyaz, navi
Buluna Simgeler Kırmızı zemin üzerine, sarı güneş ve kuş figürü, zemin de ise beyaz ve mavi boydan boya dalga
Kıta Amerika
Coğrafi koordinat 1°59’05.0″N 157°28’33.3″W

Bayrak a ait Kiribati altın ile üst yarısında kırmızı Frigatebird; altın yükselen güneş (üzerinde uçan Otintaai ) ve alt yarısında temsil etmek üç yatay dalgalı beyaz çizgili mavi okyanus ve üç grup ( Gilbert , Phoenix ve Line Islands ). Güneşin 17 ışınları 16 Gilbert Adaları ve Banaba’yı (eski Okyanus Adası) temsil ediyor. Kiribati de 1979 egemenlik ilan edilmeden kısa süre önce bir yarışma ilan edildi ve bu gün kullanılan bayrak birkaç değişiklik sonunda tasarım itirazlara rağmen kabul edildi. Bayrak i Letonya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı , yanı sıra British Columbia bayrak , Isle of Wight Bayrak ve İskoçya Şirketi bayrağı ile çok hafif bir benzerlik taşımaktadır.

12 Temmuz 1979’da bağımsızlık kazanan yeni bayrak, 1937’de adalara verilen silahlara dayanıyordu. Altta, Pasifik Okyanusu’nu temsil eden üç mavi ve üç beyaz dalga vardı. sarı güneş ve tipik bir yerel fırkateyn kuşu ile kırmızı. Geleneksel hanedanlık armağanı uyarınca, uygun bir armagan bayrağı tasarımı, bayrak alanına yayılması ve herhangi bir kret, slogan veya destekçinin ihmal edilmesi gereken armağa karşılık gelir; Ancak, modern uluslar arasında sadece Kiribati, İsviçre ve Namibya böyle pankartlar üretti.

Gilbert Adaları , eskiden Kingsmill , 16 mercan adaları ve atol, bir kısmının grup Kiribati batı-orta içinde, Pasifik Okyanusu kuzeydoğusunda 2.800 mil (4,500 km) Avustralya . Alçak adalar Makin, Butaritari , Marakei, Abaiang , Tarawa , Maiana, Abemama , Kúria, Aranuka, Nonouti, Tabiteuea, Berü, Nikunau, Onotoa, Tamana ve Arorae-edilir kaplı hindistan cevizi ağacı ve Pandanus .. daların başka bir yerinde insanlar geleneksel köylerde yaşarlar. Ekonomi esas olarak çiftçiliğe ve balıkçılığa dayanır ve büyük ihracat ise Copra’dır. Toplam arazi alanı 108 mil kare (280 kilometre kare). Kiribati’deki hükümet koltuklarını barındıran Güney Tarawa adacığı – Bairiki (yürütme), Ambo (yasama) ve Betio (yargı) – yarı şehir toplulukları olarak gelişti .