GoaHindistan

Goa

“Plajlar, Gün Batımı ve Çılgın Geceler”

Goa Seyahat

Batı kıyısında yer alan Goa, Hindistan’ın en küçük eyaletidir ve sonsuz plajları, muhteşem gece hayatı, eklektik deniz ürünleri ve dünya mirası listesindeki mimarisi ile tanınan diğerlerinden farklıdır. Sadece 3.702 km’lik bir alana yayılan Goa, Konkan bölgesinde yer almaktadır. Hippi cennetinden ya da plaj kaçamağından çok uzak ve 7×24 açık olan birkaç destinasyondan biri. Goa’nın rahatlığı (susegad) Kızılderililer kadar çok sayıda uluslararası turisti çekiyor, hatta daha fazlasını.

Goanlar turistlere karşı oldukça arkadaş canlısıdır ve yıl boyunca birçok festivali kutlar, en ünlüleri Yeni Yıl ve Goa Karnavalı’dır. Deniz ürünleri mükemmel olsa da Goa, popüler barlar, sahil kulübeleri, zarif kafeler ve birçok kulüp ve diskoteklerle Hindistan’ın en iyi gece hayatlarından birine sahiptir. Eyaletteki düşük alkol fiyatları sayesinde Goa, nispeten daha dar cepleri olan genç turistler için de harika bir tatil destinasyonudur.

Kuzey Goa ve Güney Goa arasında sürekli olarak kafası karışmış bizler için bu açıklamalar yardımcı olabilir. Goa eyaleti Kuzey Goa ve Güney Goa’ya bölünmüştür. Kuzey Goa, tüm turistik plajların, bit pazarlarının ve sahil kulübelerinin bulunduğu gece hayatı merkezi olsa da, Güney Goa lüks tatil köyleri ve rahat plajların merkezidir.

Neredeyse 450 yıl Portekiz toprağı olmasına rağmen Portekiz mimarisi, Goa’daki kadar yaygın değil. Birçok beyaz badanalı kiliseden birini, harap olmuş kaleleri veya muhteşem kiliseleri ziyaret edin. Mor kapılı sarı evler, koyu sarı renkli konaklar ve istiridye kabuğu pencereleri Goa mimarisinin kaleydoskopunu tamamlıyor.

Merkezde bulunan başkent Panjim, Goa’nın ünlü yüzen kumarhanelerinin yerleştirildiği sakin Mandovi Nehri’ne bakmaktadır. Merkez, uluslararası bir havaalanı ile iyi bağlantılara sahiptir ve Goa’nın kuzeyinden güneyine giden yollar ve trenler vardır. 100 kilometreden uzun bir kıyı şeridine sahip olan Goa, muhteşem plajlara sahiptir. Hintli aile kalabalığı arasında Baga ve Calangute daha popüler olurken, Anjuna ve Arambol çok sayıda yabancı turist çekiyor. Güney Goa’daki plajlar nispeten daha az keşfedildi, ancak Agonda ve Palolem gibi bazıları daha güzel.