Seyahat Bilgileri

Ülkelerin Covid19 Kısıtlamaları. Hangi Ülkeler Karantina Uygulamıyor

Covid19 salgını ile beraber ülkeler kendi sağlık sistemlerini korumak için çok ciddi tedbirler almaya başladılar. Seyahat etmek isteyen kişiler için bu tedbirleri takip etmek son derece zor olmaya başladı. Bu yüzden sizlere Ülkerlerin Covid19 kısıtlamaları ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşabileceğiniz bir sistemden bahsedeceğiz.

Bir çok uçak bileti satış sitesi bu konuda sizlere bilgi akışı sağlasada özellikle skyscanner sitesi sizlere seyahat kısıtlamaları konusunda çok hızlı ve yüksek doğruluk oranında bilgi veriyor. Şimdi size bu sistemi nasıl kullanarak Covid19 Kısıtlamaları ile ilgili bilgi sahibi olabileceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

Öncelikle buraya tıklayarak scyscanner sitesinin seyahat güncellemelerini yayımladığı sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfaya girdiğiniz zaman aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız.

Burada Yeşil ile gösterilen ülkeler karantina uygulamayan ya da düşük seviyede kısıtlamalar yapan ülkeler. Bu ülkelere aşılarınız tam ise karantina olmadan giriş yapmanız çok olası ülkeler. Sarı olarak görecekleriniz ise orta düzeyde kısıtlama talep eden ülkeler. Bu ülkeler ise kısa süreli karantina, ülkeye girişte ve ya ülke içinde covid19 testi talep eden ülkeler olabilir. Kırmızı gözüken ülkeler ise yüksek düzeyde kısıtlama talep eden ülkeler olarak karşımıza çıkıyor. Bu ülkeler 14 güne varan karantina talep edebileceği gibi, ülkeye seyahat etmenize izin bile vermeyebilirler. Son olarak Gri renkte gözüken ülkeler ise covid19 ile ilgili kısıtlamaları konusunda net bilgi sahibi olunamayan ya da bilgi sahibi olunamayan ülkeleri gösteriyor.

Eğer haritanın sol tarafında yer alan bölümde seyahate başlayacağınız ülkeyi seçerseniz size gideceğiniz ülkede o ülkeye göre uygulanan kısıtlamaları gösterecektir. Biz ekran görüntüsü alırken Türkiye’den gelecek ve aşılarımız eksikmiş gibi ekran görüntüsü aldık. Eğer aşılarımız tam olarak işaretler isek harita değişecektir.

Harita üzerinden gitmek istediğiniz ülkeyi seçtiğiniz zaman o ülke ile ilgili covid19 kısıtlaması detaylarına ulaşabilirsiniz. Eğer gitmek istediğiniz ülke Tayland ise haritada onun üzerine tıklayarak Tayland Covid19 seyahat kısıtlamaları nedir ulaşabilir ve Tayland Covid19 karantinası uyguluyor mu görebilirsiniz.

Bu harita üzerinden gitmek istediğiniz ülkeleri inceleyebilir, hatta o ülke ile ilgili covid19 seyahat kuralları değişir ise size elektronik posta ile bilgi ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.