Firma Tanıtım

Solmaz Law & Danışmanlık

Solmaz Hukuk & Danışmanlık, yerli ve yabancı kurum ve kişilere çeşitli alanlarda, kapsamlı ve nitelikli hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunan İstanbul merkezli uluslararası bir hukuk bürosudur.

İstanbul’da kurulu hukuk ofisinin uzmanlık alanları ticaret hukuku, şirketler hukuku ve yabancı yatırım hukuku olup,  bugüne dek uluslararası üne sahip şirket ve holdinglerle çalışma deneyimi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra firma bünyesinde, küçük işletmeler ve bireysel girişimcilere de aynı kalitede hukuki destek hizmetleri sağlanmaktadır.

Solmaz Hukuk ve Danışmanlık, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı müvekkillerine, Türkiye’ye en avantajlı koşullarla yatırımlarını getirmeleri ve faaliyet alanlarında hedeflerine ulaşabilmeleri için her biri alanında uzman hukukçu kadrosu ve uzman iş ortaklarıyla, detaylı ve kapsamlı hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yabancı yatırım danışmanlığı kapsamında müvekkillerinin yatırımlarına ilişkin  hukuksal, vergisel, finansal ve muhasebesel tüm riskleri bir bütün olarak ele alıp uzman iş ortaklarıyla birikte etkin çözümler sunarak yatırımların sorunsuz şekilde hayata geçmesini ve sürdürülmesini sağlamaktadır.

Şirketler hukuku alanında da kaliteli ve pratik hukuki hizmetlerin İstanbul’daki adresi olan Solmaz Hukuk ve Danışmanlık Ofisi, yerli ve yabancı şirketlerin kuruluş işlemlerinden başlayarak gelişim süreçlerinin her adımında gereksinim duydukları profesyonel hukuki desteği sağlamaktadır. Ayrıca şirketlerin birleşmesi, şirket devralımları ve şirketlerin tür değiştirmesiyle ilgili tüm detaylara hakim olan uzman ekibiyle, Solmaz Hukuk ve Danışmanlık Ofisi, Türkiye’de şirket devralımı konusunda hizmet veren en iyi hukuk firmalarındandır.

Kurucu ve yönetici ortak  Av. Burcu Solmaz, ticaret hukuku alanında uzman olup, bu konuda yayınlanmış akademik yazınlara ve aktif dava tecrübesine sahiptir. Solmaz Hukuk  ve Danışmanlık Ofisi bünyesinde verilen hizmetlerden bazıları;

 • Kollektif, komandit, limited, anonim şirket kurulum işlemleri
 • Adi şirket, joint venture, konsorsiyum kuruluşu
 • Hukuki due diligence raporların hazırlanması
 • Şirket esas sözleşmesinin hazırlanması revize edilmesi; gerekli diğer sözleşmelerin hazırlanması, iş ilişkilerinin kurulması, izin ve ruhsatların alınması
 • Şirketlerin birleşmesi ve devralınması; Şirket alım ve satımları, Ticaret şirketlerinin birleşme, bölünme ve tür değiştirme işlemleri
 • Marka kullanımından kaynaklanan ihtilaflar, marka Hakkına yapılan tecavüz ve sonuçları, markanın korunması, devri, haczi

Solmaz Hukuk & Danışmanlık Ofisi’nin en deneyimli ve başarılı olduğu alanların başında Deniz Ticareti gelmektedir. Deniz ve kara araçları ile yük taşımacılığının yapılması ve bu kapsamda değerlendirilebilecek her türlü lojistik, depolama hizmetlerinin yapılması ulusal ve uluslararası kargo taşımacılığı ile ilgili belgelendirme, sözleşme hazırlanmasının yanı sıra kara ve deniz araçlarının sigortalandırılması, kaza ve çatmalar, sicil ve gümrük işlemlerinin yapılması gibi danışmanlık hizmetlerini inovatif ve sonuç odaklı bir yaklaşımla müvekillerine sunmaktadır. Bu kapsamda özellikle aşağıdaki hukuki alanlarda başarısını kanıtlamış bulunmaktadır.

 • Kara ve Hava taşımacılığından kaynaklanan, yük ziya ve hasan, tazminat davaları ve diğer ihtilaflarının çözümü
 • Taşıma sözleşmelerinin hazırlanması ve incelenmesi
 • Incoterms uygulamaları ve multimodal taşımalar
 • Charter party /lay time/demurrage incelemesi ve anlaşmazlıkları
 • Konşimento/kargo ve navlun anlaşmazlıkları
 • Yolculuk çarteri, tam çarter, kısmi çarter uyuşmazlıkları

Güvenilir, profesyonel ve alanında öncü hukuki hizmet talepleriniz için Solmaz Hukuk ve Danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.