Festivaller

Dünyadaki En Popüler 10 Festival

1. Venedik Karnavalı, İtalya – Bu festival her yıl Şubat ayında düzenlenir ve dünyadaki en ikonik kutlamalardan biridir. Geçit törenlerine, kostüm balolarına ve müzik performanslarına katılmak için 3 milyondan fazla insan Venedik’e akın ediyor.

Octoberfest Almanya

2. Oktoberfest, Almanya – Bu Bavyera bira festivali her yıl Eylül/Ekim aylarında düzenlenir ve dünyanın dört bir yanından 6 milyondan fazla ziyaretçi çeker. Bira içmek, geleneksel Alman müziği dinlemek, lezzetli yemekler yemek ve şarkı söyleme yarışmaları gibi etkinliklere katılmak için harika bir yer.

Holi Renk Festivali Hindistan

3. Holi Renk Festivali, Hindistan – Bu Hindu festivali baharın gelişini canlı renkler ve iyi hislerle kutluyor! İnsanlar bir araya gelerek geleneksel Hint müziği ve dans gösterilerinin keyfini çıkarırken birbirlerine renkli tozlar atıyorlar.

4. La Tomatina Festivali, İspanya – Her yıl Ağustos ayının son Çarşamba günü Buñol’da düzenlenen bu festivalde katılımcılar bir saat süren eğlence dolu bir mücadele sırasında 100 tondan fazla olgun domatesi birbirlerine fırlatırlar!

5. Diwali Işık Festivali, Hindistan – Bu Hindu festivali, onu kutlayan herkes için iyi şans ve refahı simgeleyen güzel fenerlerle ışığın karanlığa karşı zaferini işaret ediyor. Diwali aynı zamanda birçokları için yeni bir başlangıcı işaret ediyor, çünkü insanlar, önlerinde müreffeh bir gelecek için çeşitli tanrılara dua ederken arkadaşları ve aile üyeleriyle hediye alışverişinde bulunuyor.

6. Burning Man Festivali, ABD – Her yıl İşçi Bayramı hafta sonu boyunca Nevada’nın Black Rock Çölü’nde düzenlenir; Bu festival, on binlerce katılımcının bir araya gelerek, sonunda ateşe verilen sanat enstalasyonları yarattığını görüyor – çöl gökyüzünde destansı bir ışık gösterisi yaratıyor!

Songkran Su Festivali Tayland

7. Songkran Su Festivali, Tayland – Her yıl 13-15 Nisan tarihleri arasında yapılır; Songkran, herkesin birbirine su dolu kovalar veya silahlar fırlattığı ve aynı zamanda birbirini kutsal suyla kutsadığı, bir önceki yılın tüm kötü şanslarını silip süpürmek anlamına gelen bir su savaşının Tayland versiyonudur!

8. Rio de Janeiro Karnavalı, Brezilya – Her yıl Lent’ten hemen önce yapılır; Bu haftaki kutlama, şehrin sokaklarında dolaşan renkli kostümler ve abartılı şamandıraların yer aldığı inanılmaz geçit törenleriyle dünyaca ünlüdür ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanı kendine özgü atmosferinin bir parçası olmak için kendine çeker!

9. Mardi Gras New Orleans ABD – Her yıl Fat Salı günü (Kül Çarşambasından önceki gün) gerçekleşen yıllık bir kutlama; Mardi Gras, New Orleans’ta vahşi kostümler giyen ve partilere ve geçit törenlerine katılan insanları görüyor – benzersiz kültürünü ve geleneklerini başka hiçbir yerin yapamayacağı şekilde sergiliyor!

10. Harlem Rönesans Festivali NYC ABD – Her yıl Anma Günü hafta sonu sırasında düzenlenir; bu kutlama, ülkenin dört bir yanından caz sanatçılarının yer aldığı müzik performanslarının yanı sıra Harlem’in yaratıcı topluluğundan yerel yetenekleri sergileyen çeşitli sanat enstalasyonlarıyla Afro-Amerikan kültürünü ve başarısını onurlandırıyor!